Akademia Piłki Siatkowej

Zostawić na boisku serce – dewiza dziewczyn z Akademii Piłki Siatkowej Rumia.

Czternaście meczów rozegrały siatkarki Akademii Piłki Siatkowej Rumia w ubiegły weekend. W znakomitej większości schodziły z boiska zwycięskie, a w tych spotkaniach, które padły łupem przeciwniczek rumianki bardzo ambitnie walczyły i zostawiały po sobie dobre wrażenie.

Jako pierwszy do grania przystąpił drugi zespół młodziczek APS. W Starogardzie Gdańskim graczki wzięły udział w turnieju VI ligi Mistrzostw Pomorza. Najmłodsze z akademiczek w pierwszym meczu minimalnie uległy gospodyniom z KaEmKi, jednak na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa w drugim i trzecim secie tego pojedynku. Drugim przeciwnikiem była drużyna Alpatu Gdynia. Po wyraźnym wygraniu dwóch pierwszych setów, (regulamin przewiduje rozgrywanie trzech setów bez względu na wynik) siatkarki z Rumi pozwoliły gdyniankom na wygranie ostatniej partii.

Turniej VI ligi Mistrzostw Pomorza Młodziczek Starogard Gdański 15.11.2014

KaEmKa Starogard Gdański – Akademia Piłki Siatkowej II Rumia 2:1 (25:17; 26:28; 15:13)                                                                                                                                                            

Akademia Piłki Siatkowej II Rumia – KATS Alpat Gdynia 2:1 (25:10; 25:16; 6:15)

APS: M. Teperek, J. Gadecka, J. Trościanko, N. Soczyńska, D. Duda, N. Łeppek, K. Bryła, M. Kaczorowska, D. Hryckiewicz, M. Kilon, Z. Grot

Drużyna młodziczek zgłoszona do rozgrywek jako APS I turniej ligowy rozgrywała w niedzielę w Kwidzynie. Dzień wcześniej rumskie siatkarki udały się do Gdańska, aby w ramach rozgrywek kadetek zagrać z tamtejszym MMKS. Mecz, który miał być rozgrzewką przed niedzielnymi zawodami okazał się trudnym wyzwaniem dla akademiczek. Ich starsze przeciwniczki nie zamierzały tanio sprzedać skóry, a ponieważ dziewczęta z Rumi nie były w stanie utrzymać pełni koncentracji przegrały pierwszego seta, a w czwartym przegrywały już 15:19 i 24:25. Najważniejsze jednak, że w decydującym momencie udało się opanować nerwy i wygrać mecz.

Mistrzostwa Pomorza Kadetek

Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy Gdańsk – Akademia Piłki Siatkowej II Rumia 1-3 (25:22; 21:25; 12:25; 25:27)

APS : K. Żak, S. Mazurek, A. Stolińska, P. Damaske, W. Konefke, Z. Przyradzka, S. Reiter, A. Makowska (libero)

Głównym zadaniem dla podopiecznych Roberta Sawickiego był występ w turnieju I ligi młodziczek w Kwidzynie. Po łatwym zwycięstwie nad gospodyniami, Akademia Piłki Siatkowej zmierzyła się z rówieśniczkami z Gedanii. Mecz był bardzo wyrównany. Pierwszego seta wygrały gdańszczanki, a w drugim górą był APS. W tie-breaku gedanistki odskoczyły na kilka punktów na początku partii i tej przewagi już nie roztrwoniły.

Turniej I ligi Mistrzostw Pomorza Młodziczek Kwidzyn 16.11.2014

MMTS Kwidzyn – Akademia Piłki Siatkowej I Rumia 0-2

Akademia Piłki Siatkowej I Rumia – Energa Gedania I Gdańsk 1-2

APS: K. Żak, S. Mazurek, A. Stolińska, P. Damaske, W. Konefke, Z. Przyradzka, S. Reiter, A. Makowska, I. Doering (libero)

Bardzo ważne spotkanie w Stężycy rozegrały kadetki Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Przed sobotnim meczem prowadzona przez Annę Brodacką drużyna nie straciła nawet seta. Ponieważ jednak podobnym osiągnięciem szczyciły się gospodynie spodziewać się należało trudnego spotkania. Mecz na szczycie spełnił oczekiwania kibiców. Od początku rozgorzała zacięta walka o każdy punkt. Objęte przez APS kilkupunktowe prowadzenie w pierwszym secie zostało szybko roztrwonione przez serię własnych błędów rumianek. Podobnie było w drugiej odsłonie, akademiczki nie były w stanie przeciwstawić się skutecznie grającym zawodniczkom Wieżycy i to gospodynie objęły prowadzenie 2-0 w meczu.  Dopiero w trzeciej partii siatkarki Akademii Piłki Siatkowej Rumia zaczęły grać na swoim poziomie. Bardzo dobra zagrywka i uważna gra w obronie, a  przede wszystkim minimalna ilość błędów własnych zaowocowała wysokim zwycięstwem 25:14 .  To dodało dziewczynom wiary w siebie i pomimo dużego oporu z drugiej strony siatki, przy żywiołowym dopingu nieocenionych rodziców  nie oddały prowadzenia doprowadzając do tie-breaka. Doskonała zagrywka była decydująca w  piątym secie, Stężyca nie potrafiła nawiązać do dobrej gry z początku spotkania i to APS utrzymała miano niepokonanej. Postawa całego  zespołu zasługuje na pochwałę, znajdując się w trudnej sytuacji, dziewczęta w  drugiej części meczu pokazały wolę walki i zaangażowanie. Na uwagę zasługuje postawa młodej rozgrywającej Kamili Bryły, która wchodząc na boisko wykazała się odważną grą oraz dobrą zagrywką.

Mistrzostwa Pomorza Kadetek

GKS Wieżyca Stężyca – Akademia Piłki Siatkowej I Rumia  3:2  (25:21; 25:18; 14:25; 22:25; 3:15)

APS:  Magdalena Orlicka, Agnieszka Rychter, Weronika Chodyko, Kamila Bryła, Aleksandra Cichoń, Alicja Sokołowska, Zuzanna Goleń, Natalia Kass, Eliza Pribnow, Marta Przyradzka, Olga Soboczyńska, Patrycja Bolin.

Stara siatkarska prawda mówi: „Grania nigdy dosyć”. Trener Brodacka nie mogła więc nie skorzystać z zaproszenia na towarzyski turniej do Kartuz, organizowany w niedzielę przez miejscową Alfę. Mimo osłabienia brakiem Magdy Orlickiej i Agnieszki Rychter, które są grały w Gdańsku mecz II ligi seniorek, APS wystawiła do zawodów dwa zespoły. Pierwsza drużyna w  grupie pokonała  UKS Trefl, aby chwilę później ulec po bardzo zaciętej grze 1:2 GKS Żukowo. Wychodząc z drugiego miejsca APS rozegrała półfinał z  GKS Wieżyca Stężyca i podobnie jak w sobotę wyszła z tej potyczki zwycięsko. Udany rewanż z Żukowem w finale 2:0  dał pierwsze miejsce w turnieju Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Najlepszą zawodniczką drużyny wybrana została Kamila Bryła. Drugi zespół grając bez presji wyniku uzyskał czwarte miejsca i  trzeba rozpatrywać to  w kategorii bardzo dobrze wykonanej pracy. Wyróżniona została Alicja Saczuk.

Turniej towarzyski kadetek Kartuzy 16.11.2014 r.

I   m   APS Rumia I
II  m  GKS Żukowo
III  m  GKS Wieżyca
IV m   APS Rumia II
V  m  KS Alfa Kartuzy
VI m   UKS Trefl

APS I: Weronika Chodyko, Kamila Bryła, Alicja Sokołowska, Natalia Kass,  Marta Przyradzka, Eliza Pribnow, Zuzanna Goleń
APS II: Aleksandra Cichoń, Patrycja Bolin, Olga Soboczyńska,  Klaudia Muńska,  Agata Sułek, Alicja Saczuk, Julia Studzinska.

W sali Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku rozgrywa mecze lider pierwszej grupy II ligi kobiet PGE Atom Trefl II Sopot. Siatkarki pierwszego zespołu Akademii Piłki Siatkowej Rumia już niestety tradycyjnie do spotkania z potencjalnie lepszym przeciwnikiem podeszły ze zbyt dużym respektem. Dwa pierwsze sety to absolutna dominacja sopocianek, które nie napotkawszy oporu ze strony akademiczek dokonały siatkarskiej egzekucji. Dopiero w trzeciej odsłonie rumianki dały powody do zadowolenia około trzydziestoosobowej grupie swoich kibiców. Odzyskały wigor i radość z gry, a to przełożyło się na skuteczność gry i unikanie błędów. APS uzyskała kilkupunktową przewagą i dopiero korekty składu dokonywane przez trenera gospodyń spowodowały poprawę gry Trefla, który rozpoczął pogoń. Gra stała się wyrównana i pełna pasjonujących wymian. Ostatecznie w nerwowej końcówce górę wzięło doświadczenie zawodniczek Atomu i zarówno trzecia partia jak i cały mecz padł ich łupem

II liga kobiet

PGE Atom Trefl II Sopot – Akademia Piłki Siatkowej Rumia 3:0 (25:6; 25:12; 26:24)

APS: Modrzejewska, Meller, Potrykus, Grętkiewicz, Wilczyńska, Rudnik, Reszka (libero); Orlicka, Rychter, H. Piotrowicz, E. Piotrowicz, Filipkiewicz.

Nadchodzące mecze
Wcześniejsze mecze

Klub STU