Akademia Piłki Siatkowej

UKS Murowana Goślina II wygrywa ważny mecz w Rumi.

Niespodziewanie łatwo zespół z Murowanej Gośliny pokonał rumską APS. Poza pierwszą fazą drugiego seta goślinianki przez cały mecz kontrolowały sytuację i dopisały do swojego dorobku bardzo ważne trzy punkty.

Spotkanie sąsiadów w drugoligowej tabeli było bardzo ważne dla obu zespołów. Lepiej napięcie związane ze stawką zniosły przyjezdne. Od początku spotkania wykazywały więcej od przeciwniczek entuzjazmu i determinacji. Zawodniczki Akademii Piłki Siatkowej Rumia miały ogromne problemy z przyjęciem zagrywki, popełniały też dużo błędów w ataku. Na swoim zwykłym poziomie rumianki zagrały tylko w drugim secie, gdy objęły kilkupunktowe prowadzenie i wydawało się, że wyrównają stan meczu. Jednak w końcówce seria zagrywek rozgrywającej UKS Julii Kucner przywróciła wiarę przyjezdnych. Doszło do nerwowej końcówki, w której mniej błędów popełniły siatkarki z Murowanej Gośliny i druga partia padła ich łupem. Dobrą grę UKS kontynuował także od początku ostatniego seta, a ponieważ akademiczki nie potrafiły się w żaden sposób przeciwstawić mecz skończył się wynikiem 3-0 dla zespołu z Murowanej Gośliny.

Choć to dopiero połowa sezonu, to wydaje się, że stawka zespołów w pierwszej grupie II ligi kobiet podzieliła się na trzy części: za dominującym liderem z Sopotu jest grupa pięciu drużyn, które walczyć będą o wejście do czwórki gwarantującej walkę o awans. Natomiast zespoły zajmujące miejsca od siódmego w dół prawdopodobnie rozstrzygać będą między sobą sprawę uniknięcia degradacji ze szczebla centralnego rozgrywek piłki siatkowej kobiet.

Akademia Piłki Siatkowej Rumia – UKS Murowana Goślina II 3:0 (25:19; 26:24; 25:18)

APS: Modrzejewska, Meller, Narwojsz, Grętkiewicz, Wilczyńska, Rudnik, Reszka (libero); Filipkiewicz, Orlicka, Rychter, Potrykus, Laskowska

UKS: Kucner, Brewka, Szwedowicz, Kowalska, Łowigus, Urbańska, Mazurczak, Byczyńska, Stamm, Stanzel (libero), Ochmann (libero)