Akademia Piłki Siatkowej

Siatkarskie emocje poza Rumią

Wszystkie zespoły Akademii Piłki Siatkowej Rumia zagrają w ten weekend na wyjazdach. Liczymy, że jak co tydzień nasze siatkarki pokażą się z jak najlepszej strony. Każda z drużyn ma przede sobą zadanie o różnej skali trudności, ale szanse na zdobycie punktów mają wszystkie. Najważniejsze, aby tradycyjnie dały z siebie wszystko i ambitnie walczyły o jak najlepszy wynik.

 

Jako pierwsze na boisko wybiegną kadetki. Podopieczne Anny Brodackiej w poprzedniej kolejce w meczu na szczycie pokonały Wieżycę Stężyca i mimo że do spotkania w Gdyni przystąpia osłabione brakiem Magdy Orlickiej i Agnieszki Rychter, które udadzą się na mecz II ligi seniorek, będą zdecydowanym faworytem rywalizacji z drugą drużyną Trefla.

Po przegraniu trzech meczów z rzędu pierwszy zespół obsunął się na ósme miejsce w tabeli II ligi kobiet. Ostatni w pierwszej rundzie mecz Akademia Piłki Siatkowej Rumia rozegra w Elblągu. Tamtejszy Orzeł radzi sobie w rozgrywkach dużo lepiej i będzie zdecydowanym faworytem sobotniej potyczki. APS udowodniła jednak już niejednokrotnie, że potrafi zaskoczyć wyżej notowanych przeciwników i jeśli nasze siatkarki wzniosą się na wyżyny swych umiejętności mają szanse na przywiezienie z Elbląga punktów.

Pierwszy zespół młodziczek zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tableli Mistrzostw Pomorza. W ostatnim turnieju zawodniczki Roberta Sawickiego minimalnie uległy koleżankom z Energii Gedani, która będzie gospodarzem niedzielnych zawodów. Będzie więc okazja do rewanżu i podtrzymania doskonałej passy w tym sezonie.

Do Pucka zabiera trener Mateusz Chyl drugą drużynę młodziczek. Ostatnie spotkania na turnieju w Starogardzie Gdańskim napawają nadzieją. Zespół z zawodów na zawody gra coraz lepiej i może już w niedzielę uda sie wywalczyć awans do wyższej ligi?

 


 

Nadchodzące mecze
Wcześniejsze mecze

Klub STU