Akademia Piłki Siatkowej

Juniorki: zwycięstwo w światecznej atmosferze.

Dziś pierwszy mecz w rozgrywkach zagrały juniorki Akademii Pilki Siatkowej Rumia. Mecz przeciwko drużynie z Łeby zakończył się gładkim zwycięstwem rumianek, a wydarzeniem wieczoru były urodziny Angeliki Wilczyńskiej, które zespół świetował przed meczem.

 

Był tort, gromkie śpiewanie sto lat i inne rytuały, które wypada tu pominąć, jako tajemnice siatkarskiej szatni. Sam mecz nie dostarczył większych emocji, łebianki nie były w stanie nawiązać walki. Pozwoliło to trenerowi Tomaszowi Kordowskiemu dokonać swoistego przeglądu kadry APS. Na boisku zobaczyć mogliśmy (poza nominalnymi juniorkami grającymi w II lidze) dziewczęta stanowiącej o sile innych grup młodzieżowy: Sandrę Mazurek i Inez Doring z młodziczek oraz kadetki: Magdę Orlicką, Agnieszkę Rychter, Weronikę Chodyko, Natalię Kass i Alicję Sokołowską.

Należy wspomnieć o postawie fair-play klubu z Łeby. Mecz ten w terminarzu zaplanowany był na inny dzień, ale ze względu na konlfilkt ze spotkaniem II ligi trener Kordowski poprosił o przełożenie. Mimo niewątpliwej uciązliwości związanej z przyjazdem późnym wieczorem w powszedni dzień przeciwnik nie wahania wyraził zgodę.

Liga wojewódzka juniorek

Akademia Piłki Siatkowej Rumia - SPPS Łeba 3-0 (25:10; 25:13; 25:7)

APS: Filipkiewicz, Orlicka, Rudnik, Wilczyńska, Klepczyńska, Rychter, Doering (libero); Mazurek, Kass, Sokołowska, Chodyko

Nadchodzące mecze
Wcześniejsze mecze

Klub STU