Akademia Piłki Siatkowej

Akademia Piłki Siatkowej Rumia najpopopularniejszą drużyną w Rumi !

Zanim siatkarki Akademii Piłki Siatkowej Rumia przystąpiły do weekendowych gier ogłoszone zostały wyniki pierwszego etapu 62. Sportowego Plebiscytu Dziennika Bałtyckiego. W Rumi w kategorii Najpopularniejsza Drużyna zwyciężyła APS, pokonując konkurentów miażdżącą przewagą – zdobyła dwa razy więcej głosów niż zespół zajmujący drugie miejsce. Akademia Piłki Siatkowej będzie reprezentować Rumię w głównej, wojewódzkiej fazie plebiscytu.

Wszystkie rumskie zespoły grały w ten weekend na wyjazdach. Jako pierwsze swoje spotkanie w sobotnie popołudnie rozpoczęły kadetki. Akademia Piłki Siatkowej Rumia nie miała większych problemów z pokonaniem drugiej drużyny Trefla Gdynia. Dzięki mocnej zagrywce i pewności w ataku przez cały mecz nie dawały szans gdyniankom na nawiązanie wyrównanej walki.

Mistrzostwa Województwa Pomorza Kadetek

UKS Trefl II Gdynia  -   Akademia Piłki Siatkowej  Rumia I   0 - 3 ( 17:25, 6:25, 7:25)

APS:  Weronika Chodyko, Kamila Bryła,  Alicja Sokołowska, Natalia Kass,  Eliza Pribnow,  Zuzanna Goleń, Aleksandra Cichoń, Marta Przyradzka,  Olga Soboczyńska,  Patrycja Bolin

Również w sobotę na mecz II ligi kobiet do Elbląga udała się pierwsza drużyna APS. Niestety, kolejny raz rumianki do meczu z potencjalnie lepszym przeciwnikiem przystąpiły z nadmiernym respektem. Pierwsze dwa sety przebiegały według tego samego scenariusza. Gospodynie wyrabiały sobie kilkupunktową przewagę ustawiając w ten sposób grę, a akademiczki nie potrafiły znaleźć sposobu szczególnie na silną zagrywkę elblążanek. Trzecia partia  to całkowita odmiana gry APS. Od początku seta rumianki z ogromną determinacją walczyły o każdą piłkę. Wynik oscylował wokół remisu, a żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Przy wyniku 16:15 dla APS w drużynie Orła na zagrywkę udała się Monika Tchórzewska. Seria sześciu serwisów w jej wykonaniu była dla siatkarek APS ciosem, po którym się już nie podniosły i mimo ambitnej postawy nie ugrały nawet seta w Elblągu.

II Liga Kobiet

E.Lecler Orzeł Elbląg – Akademia Piłki Siatkowej Rumia 3:0 (25:16; 25:11; 25:22)

APS : Filipkiewicz, Meller, Narwojsz, Wilczyńska, Orlicka, Rudnik, Piotrowicz (libero); Modrzejewska, Laskowska, Rychter, Grętkiewicz, Potrykus.

Niedziela w terminarzu zarezerwowana była na zawody młodziczek. Ogromną radość sprawiły najmłodsze rumskie siatkarki. W turnieju VI ligi Mistrzostw Pomorza odniosły dwa pewne zwycięstwa i wywalczyły awans na wyższy poziom rozgrywkowy. Drugi zespół młodziczek APS został zgłoszony do rozgrywek, aby dziewczęta miały możliwość zbierania doświadczeń. Jak widać była to trafna decyzja, bo postępy, jakie czyni ta drużyna są bardzo budujące.

Turniej VI Ligi Mistrzostw Pomorza Młodziczek

UKS Zatoka 95 Puck  :  Akademia Piłki Siatkowej Rumia II    1:2  ( 11:25, 19:25, 15:7)
KATS Alpat Gdynia   :   Akademia Piłki Siatkowej Rumia II    1:2 ( 18:25, 17:25, 13:15)

APS : Kamila Bryła, Dominika Duda, Julia Trościanko, Natalia Soczyńska ,Julia Gadecka, Martyna Reszka, Zuzanna Grot, Nikola Łeppek,  Wiktoria Modzelewska, Sandra Kupkowska, Martyna Kilon.

Zupełnie inne cele stawia klub przed pierwszą drużyną młodziczek Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Ten zespół ma walczyć o medal Mistrzostw Pomorza w swojej kategorii i próbować ugrać jak najwięcej w Mistrzostwach Polski. Rozegrany w Gdańsku turniej I ligi potwierdził, że dziewczęta są gotowe sprostać tym oczekiwaniom. W rywalizacji czterech aktualnie najlepszych zespołów województwa APS bardzo pewnie pokonała przeciwniczki z Malborka i Kwidzyna. Kończący turniej mecz z gospodyniami wzbudził ogromne emocje. Na sali zebrało się około trzydziestu kibiców, w większości rodziców siatkarek,  w tym bardzo silna grupa z Rumi. Żywiołowy doping dodał spotkaniu kolorytu. Rumianki nie znalazły tym razem sposobu na wygranie z Gedanią, ale okazja do rewanżu już za dwa tygodnie, bo gospodarzem kolejnego turnieju będzie Akademia Piłki Siatkowej Rumia

Turniej I ligi Mistrzostw Pomorza Młodziczek

Akademia Piłki Siatkowej Rumia I – MTS Kwidzyn I 2:0 (25:14; 25:23)

Akademia Piłki Siatkowej Rumia I – UKS Orzeł Malbork I 2:0 ( 25:19; 25:13)

Energa Gedania Gdańsk I- Akademia Piłki Siatkowej Rumia I 2:0 (25:22; 25:17)

APS : Żak, Mazurek, Stolińska, Damaske, Konefke, Przyradzka, Reiter, Makowska, Doering ( libero)

Nadchodzące mecze
Wcześniejsze mecze

Klub STU