Akademia Piłki Siatkowej

Akademia Piłki Siatkowej Rumia z podróży przywozi punkty

Kolejny pracowity i jednocześnie udany weekend mają za sobą siatkarki Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Zespoły APS grały mecze we wszystkich młodzieżowych kategoriach wiekowych i w większości wypadków wyraźnie potwierdzały swoją wyższość nad przeciwniczkami.

W daleką podróż do Wicka udały się podopieczne Anny Brodackiej, aby wczesnym popołudniem zmierzyć się z tamtejszym Kleksem. Okazało się, że podróż zajęła akademiczkom więcej czasu niż samo granie. Gospodynie, podobnie jak w meczu w Rumi nie podjęły walki i kolejne zwycięstwo padło łupem pierwszego zespołu kadetek APS.

Liga wojewódzka kadetek 13.12.2014 r.

ULKS Kleks Wicko - Akademia Piłki Siatkowej Rumia I 0:3  (5:25; 15:25; 9:25)

APS: Eliza Pribnow, Kamila Bryła, Alicja Sokołowska, Aleksandra Cichoń, Marta Przyradzka, Patrycja Bolin, Olga Soboczyńska, Natalia Kass, Zuzanna Goleń, Klaudia Muńska, Dominika Duda

Równie długą drogę, tylko w kierunku południowym odbyły siatkarki grające w Mistrzostwach Pomorza jako drugi zespół kadetek. W Nowym Dworze Gdańskim drużyna prowadzona przez Roberta Sawickiego zagrała aż dwa mecze. Spowodowane to było napiętym terminarzem -ten sam skład bierze udział w lidze młodziczek. Oba spotkania przebiegły pod dyktando Akademii Piłki Siatkowej i zakończyły się pewnym zwycięstwem rumianek.

Liga wojewódzka kadetek 13.12.2014 r.

UKS Ogólniak Nowy Dwór Gdański - Akademia Piłki Siatkowej Rumia II 0:3 (17:25; 17:25; 17:25)

UKS Ogólniak Nowy Dwór Gdański - Akademia Piłki Siatkowej Rumia II 0:3 (14:25; 9:25; 18:25)

APS: Żak, Mazurek, Stolińska, Damaske, Przyradzka, Reiter, Konefke, Makowska, Doering (libero)

To był weekend podróży. Aby rozegrać mecz juniorki musiały wstać przed świtem w niedzielę. Jak się okazało jedyne emocje jakie przyniósł ten wyjazd związane były z oblodzoną jezdnią podczas jazdy do Łeby. Siatkarki SPPS miały ogromne problemy z przyjęciem zagrywki rumianek. Natomiast Akademia Piki Siatkowej Rumia grała bardzo pewnie. Nie napotykając oporu gospodyń akademiczki grały urozmaiconą siatkówkę, a prym wiodła rozgrywająca Natalia Filipkiewicz pokazując momentami zagrania na najwyższym poziomie.

Liga wojewódzka juniorek 14.12.2014 r.

SPPS Łeba/ Lębork – Akademia Piłki Siatkowej Rumia 0:3 (14:25; 15:25; 10:25)

APS: Rudnik, Przyradzka, Orlicka, Filipkiewicz, Rychter, Kaas, Goleń (libero)

Bezwzględnie siatkarskim wydarzeniem weekendu w Rumi był turniej młodziczek rozgrywany w sali MOSiR. Od godziny 10.00 rozpoczęły się zawody w których wzięły udział dwie drużyny Akademia Piłki Siatkowej Rumia. Bardzo licznie zebrana publiczność stworzyła atmosferę siatkarskiego święta, a rumskie siatkarki dostosowały się poziomem gry. W zastępstwie Mateusza Chyla drugi zespół APS prowadziła Anna Brodacka. Trenerka zna te dziewczęta doskonale, ponieważ w poprzednich sezonach z nimi pracowała. Dobry kontakt z podopiecznymi zaowocował ładną, spokojną grą przeciwko dwóm zespołom ze Starogardu Gdańskiego. Zwycięstwo w pierwszym z nich oznaczało utrzymanie APS II w V lidze, co było głównym celem na ten turniej. Drużyna Libero była wyraźnie lepsza, ale nie zmienia to ogólnie bardzo wysokiej oceny występu najmłodszych rumskich siatkarek.

Turniej V ligi wojewódzkiej młodziczek Rumia 14.12.2014 r.

Akademia Piłki Siatkowej Rumia II – SKFiS KaEmKa Starogard Gdański 3:0 (25:19; 25:13; 15:11)

SKFiS KaEmKa Starogard Gdański – UKS Libero Starogard Gdański 0:3 (25:13; 25:13; 15:9)

UKS Libero Starogard Gdański – Akademia Piłki Siatkowej Rumia II 3:0 (25:21; 25:14; 15:12)

Końcowa kolejność

1. UKS Libero Starogard Gdański

2. Akademia Piłki Siatkowej Rumia II

3. SKFiS KaEmKa Starogard Gdański

 

APS II :Kamila Bryła, Dominika Duda, Julia Trościanko, Natalia Soczyńska ,Julia Gadecka,Zuzanna Grot, Magdalena Teperek, Martyna Kilon,

 

 

Od początku sezonu w najwyższej lidze młodziczek prym wiodą dwa zespoły Akademia Piłki Siatkowej Rumia I i Energa Gedania Gdańsk I. We wszystkich dotychczasowych turniejach te drużyny pewnie pokonują innych przeciwników, a mecze pomiędzy Rumią i Gdańskiem stanowią ozdobą zawodów. Tak było również w niedzielę w sali MOSiR. Przy ogłuszającym dopingu kibiców młode siatkarki rozegrały pasjonujące spotkanie. W pierwszym secie gospodynie dzięki walce do samego końca przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Niestety, kolejne dwie partie padły łupem gdańszczanek. Zdaniem obserwatorów o zwycięstwie Gedanii zadecydowała mniejsza liczba zepsutych zagrywek. Pytany o wrażenia z całego turnieju trener Sawicki podkreślił, że jest dumny z determinacji i serca do walki jakie mają jego podopieczne, a szczególnie za te elementy pochwalił rozgrywającą Sandrę Mazurek, na którą w trudnych momentach zespół zawsze może liczyć. Akademia Piłki Siatkowej Rumia I zakończy rok na pozycji wicelidera rankingi Mistrzostw Pomorza Młodziczek.

 

Turniej I ligi wojewódzkiej młodziczek Rumia 14.12.2014:

Akademia Piłki Siatkowej Rumia I – GKS Wieżyca 2011 Stężyca 2:0 (25:8;25:21)

Energa Gedania Gdańsk I – UKS Orzeł Malbork I 2:0 (25:13; 25:18)

GKS Wieżyca 2011 Stężyca – UKS Orzeł Malbork I 1:2 (16:25; 25:21; 7:15)

Akademia Piłki Siatkowej Rumia I – Energa Gedania Gdańsk I 1:2 (26:24; 16:25; 12:15)

Akademia Piłki Siatkowej Rumia I - UKS Orzeł Malbork I 2:0 (25:20; 25:18)

Energa Gedania Gdańsk I – GKS Wieżyca 2011 Stężyca 2:0 (25:10; 25:13)

Końcowa kolejność:

1. Energa Gedania Gdańsk I

2. Akademia Piłki Siatkowej Rumia I

3. UKS Orzeł Malbork I

4. GKS Wieżyca 2011 Stężyca

 

APS II: Żak, Mazurek, Stolińska, Damaske, Przyradzka, Reiter, Konefke, Makowska, Doering (libero)

 

 

Nadchodzące mecze
Wcześniejsze mecze

Klub STU