Akademia Piłki Siatkowej

Siatkarki Akademii Piłki Siatkowej nie mają ferii.

Pracowicie spędzą końcówkę roku siatkarki Akademii Piłki Siatkowej. Tylko kadetki będą trenowały w hali MOSiR, natomiast młodziczki i pierwszy zespół wyjeżdżają, aby wziąć udział w towarzyskich turniejach.

 

Nie jest łatwe życie sportowca. Ponad dwutygodniowe szkolne ferie świąteczne nie oznaczają przerwy w treningach. Aby utrzymać formę i przygotować się do drugiej części sezonu siatkarki muszą pracować. W Rumi trenować będzie zespół kadetek. Przed podopiecznymi Anny Brodackiej już 10 stycznia bardzo ważny mecz z Wieżycą Stężyca, który zadecyduje o awansie do drugiej rundy ligi wojewódzkiej kadetek, więc bezwzględnie nieodzowne jest, by ciężko pracować na treningach.

Młodziczki Akademii Piłki Siatkowej Rumia udadzą się do Malborka, gdzie zagrają w silnie obsadzonym turnieju. Możliwość konfrontacji z mocnymi przeciwniczkami z całej Polski na pewno da szansę podopiecznym Roberta Sawickiego na poprawę swojej gry, aby jeszcze lepiej niż dotychczas prezentować się w meczach o Mistrzostwo Pomorza.

Dużo dłuższą podróż odbędą siatkarki pierwszej drużyny Akademii Piłki Siatkowej Rumia. W podpoznańskim Luboniu odbędzie się towarzyski turniej w którym APS mierzyła się będzie między innymi z zespołami z Legionowa, Wrocławia i  Poznania. Ponieważ ostatnie kilka tygodni było dla akademiczek bardzo trudne trener Tomasz Kordowski liczy, że solidna dawka grania bez obciążenia stawką przyniesie odbudowę mentalną jego siatkarek.

Nadchodzące mecze
Wcześniejsze mecze

Klub STU