Akademia Piłki Siatkowej

Młodziczki w pierwszej lidze, pierwszy zespół liderem. Udana niedziela Akademii Piłki Siatkowej Rumia.

Ponad dwieście osób przewinęło się przez trybuny rumskiego MOSiR w niedzielne popołudnie. Rumscy kibice oklaskiwali zespoły Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Stworzona przez widzów atmosfera zaowocowała sukcesami: młodziczki wygrały turniej kwalifikacyjny, a pierwszy zespół pewnie pokonał Czarnych Słupsk w meczu II ligi.

W Mistrzostwach Pomorza Młodziczek Rumię reprezentować będą dwa zespoły. Pierwszy pod wodzą Roberta Sawickiego aspiruje do medali i awansu na szczebel centralny rozgrywek. Wyniki turnieju kwalifikacyjnego potwierdzają, że te oczekiwania nie są na wyrost. Dziewczęta bardzo pewnie wygrały zawody i zakwalifikowały się do pierwszej ligi mistrzostw województwa. Druga drużyna Akademii Piłki Siatkowej prowadzona przez Mateusza Chyla w bieżącym sezonie ma za zadanie nabyć ogrania i zebrać doświadczenie, aby w przyszłości walczyć o wyższe cele. Pierwsze emocje już za najmłodszymi siatkarkami APS, a co najważniejsze udało się im osiągnąć także pierwszy sukces. Dzięki zwycięstwu z Alptem Gdynia APS zagra w piatej lidze młodziczek.

Turniej Kwalifikacyjny Mistrzostw Pomorza Młodziczek

Wyniki meczów zespołów Akademii Piłki Siatkowej Rumia.

APS Rumia I – Trefl Gdynia I  2:0

APS Rumia I – APS Rumia II 2:0

APS Rumia II – Trefl Gdynia I 0:2

APS Rumia I – Lider Dębogórze 2:0

APS Rumia II – Alpat Gdynia 2:0

Akademia Piłki Siatkowej I : K. Żak, S. Mazurek, A. Stolińska, W. Konefke, Z. Przyradzka, S. Rejter, A. Makowska, I. Doering

Akademia Piłki Siatkowej II: J. Gadecka, K. Bryła, N. Soczyńska, D. Duda, N. Łeppek, J. Trościanko, S. Kupkowska.

Turniej młodziczek się przedłużył, co spowodowało opóźnienie rozpoczęcia meczu II ligi. Prawdopodobnie brakowi czasu na dokładną rozgrzewką można przypisać to, że zespół Akademii Piłki Siatkowej zaczął mecz bez właściwej sobie energii. Zauważył to chyba także trener Tomasz Kordowski, bo przy prowadzeniu 13-11 poprosił o przerwę, którą poświęcił na szybkie przebieżki zawodniczek. Nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów, bo po chwili Czarni wyrównali, aby następnie objąć prowadzenie 21:19. Kolejny czas oraz wprowadzenie na boisko Magdy Orlickiej, która skończyła dwa ważne ataki, a następnie wykonała serię trudnych serwisów, pozwoliło zespołowi APS odrobić stratę i zakończyć zwycięsko seta.

To co się wydarzyło w drugiej odsłonie mocno podniosło poziom emocji licznie zgromadzonej publiczności. APS bardzo pewnie prowadził przez całą odsłonę, aby w końcówce zupełnie się pogubić. Zawodniczki ze Słupska odrobiły stratę sześciu punktów i ze stanu 24-14 doprowadziły do wyniku 24:24. Ostatecznie udało się uspokoić nerwy i rumianki objęły prowadzenie w meczu 2:0. Po meczu Kordowski wziął część winy za ten nie przynoszący chwały przestój swoich podopiecznych na siebie. Przyznał, że zbyt duża ilość zmian jakich zaczął dokonywać przy stanie 20-11 wprowadziła zamieszanie na boisku.

Trzeci set był bardziej wyrównany. Nie najlepsze przyjęcie w zespole z Rumi zaowocowało uproszczeniem gry, co z kolei pozwalało przyjezdnym lepiej ustawiać blok. Korzystny wynik udawało się APS utrzymać dzięki skuteczności Angeliki Wilczyńskiej, która jak zwykle stanowiła główną siłę w ataku Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Ostatecznie0 udało się gospodyniom wypracować na tyle bezpieczną przewagę, że wygrały tę partię i cały mecz.

Mecz II ligi kobiet

Akademia Piłki Siatkowej Rumia – Akademia Pomorska Czarni Słupsk 3:0 ( 25:22;26:24;25:21)

APS Rumia : A. Modrzejewska, M. Meller, I. Narwojsz, A. Laskowska, A. Wilczyńska, A. Rychter, D. Reszka (libero); M. Orlicka, N. Filipkiewicz, O. Rudnik, H. Piotrowicz, W. Chodyko.

Widzów ok. 100.

Nadchodzące mecze
Wcześniejsze mecze

Klub STU