Akademia Piłki Siatkowej

Mieszane uczucia po sobotnich występach siatkarek APS Rumia.

Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki Akademii Piłki Siatkowej Rumia w spotkaniach o mistrzostwo województwa kadetek. Słabiej poszło najmłodszym siatkarkom z Rumi, a o występie w ramach II ligi w Poznaniu graczki z pierwszego zespołu chcą jak najszybciej zapomnieć.

W sali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w sobotę od godziny 14.00 obejrzeć w akcji można było aż trzy młodzieżowe zespoły Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Z najlepszej strony pokazały się podopieczne Anny Brodackiej. W pierwszej kolejce rozgrywek o mistrzostwo Pomorza kadetek zespół z Rumi podejmował drużynę UKS Trefl Gdynia II. Przewaga gospodyń była widoczna w każdym siatkarskim elemencie i nie podlegała dyskusji przez cały mecz. Przeciwniczki z Gdyni miały problemy z przyjęciem zagrywki rumianek, natomiast po stronie APS precyzja w odbiorze dała możliwość kombinacyjnego grania w ataku. Nasze dziewczęta pokazały wiele bardzo efektownych akcji, wprawiając w zachwyt licznie zgromadzoną publikę.

II Liga wojewódzka kadetek gr. B: 

Akademia Piłki Siatkowej Rumia I - UKS Trefl  Gdynia II  3:0 ( 25:8,25:8,25:6) 

APS : Muńska Klaudia, Chodyko Weronika, Pribnow Eliza, Bryła Kamila, Sokołowska Alicja, Cichoń Aleksandra, Przyradzka Marta, Bolin Patrycja, Soboczyńska Olga, Kass Natalia, Klaudia Muńska.

Trener pierwszego zespołu młodziczek Akademii Piłki Siatkowej Rumia Robert Sawicki podejmując decyzję o zgłoszeniu swojej drużyny do rozgrywek w wyższej kategorii wiekowej kierował się potrzebą zbierania doświadczeń. O słuszności tego podejścia przekonać mogliśmy się już w sobotę. Mimo wyraźnej przewagi umiejętności nad przeciwniczkami z Pucka chwila dekoncentracji spowodowała przegranie drugiego seta. Uspokojenie gry zaowocowało pewnym zwycięstwem w kolejnych odsłonach i wygraniem meczu.

II liga wojewódzka kadetek gr. C:

Akademia Piłki Siatkowej Rumia II -  UKS 85 Zatoka Puck  3:1 (25:15; 22:25; 25:21; 25:18) 

APS: Damaske Paulina, Doering Inez, Konefke Weronika, Makowska Agnieszka, Mazurek Sandra, Przyradzka Zofia, Reiter Sandra, Stolińska Anna, Żak Kamila

 Drugi zespół młodziczek składa się z dziewcząt rozpoczynających dopiero swoją siatkarską przygodę. Awans z turnieju klasyfikacyjnego do piątej ligi był sukcesem tej drużyny. Niestety w pierwszym turnieju nie udało się dziewczętom wygrać żadnego spotkania i uchronić przed spadkiem o jeden poziom rozgrywek.

Liga wojewódzka młodziczek

Akademia Piłki Siatkowej  Rumia II - UKS 95 Zatoka Puck  0:2 (13:25; 18:25)

UKS 95 Zatoka Puck - Energia Gedania Gdańsk III   0:2 (10:15; 14:25)

Energia Gedania Gdańsk III  - Akademia Piłki Siatkowej Rumia II  2:0 ( 25:9, 25:15) 

APS: Teperek Magdalena, Gadecka Julia, Modzelewska Wiktoria. Trościanko Julia, Soczyńska Natali, Duda Dominika, Łeppek Nikola, Bryła Kamila

Niemal czterysta kilometrów przebyli rumscy kibice, aby dopingować swoją drużynę w meczu z Energetykiem. Ich obecność w Poznaniu jest jedyną pozytywną wiadomością po tym spotkaniu.

II liga kobiet gr. 1

Energetyk Poznań – Akademia Piłki Siatkowej Rumia 3:0 (25:8; 25:6; 25:19)

APS: Modrzejewska, Orlicka, Rudnik, Laskowska, Wilczyńska, Rychter, Reszka (libero); Meller, Potrykus, Filipkiewicz, E. Piotrowicz, Grętkiewicz,,

Nadchodzące mecze
Wcześniejsze mecze

Klub STU