Akademia Piłki Siatkowej

Dominacja Akademii Piłki Siatkowej Rumia w ¼ Mistrzostw Polski Młodziczek.

Pod patronatem Burmistrza Miasta Rumia Michała Pasiecznego rumski MOSiR zorganizował w ubiegły weekend Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Młodziczek w Piłce Siatkowej i zawody te były wielkim sukcesem organizacyjnym . W zgodnej opinii uczestników obiekt był przygotowany perfekcyjnie, a warunki do rozgrywania zawodów były unikatowe jak na tę kategorię wiekową. Do poziomu pracy obsługi dostosowały się siatkarki Akademii Piłki Siatkowej Rumia, które w sposób bezdyskusyjny pokonały wszystkie przeciwniczki i wywalczyły awans do Półfinału Mistrzostw Polski.

Udział w rumskim ćwierćfinale wzięło sześć drużyn z całej Polski. Pierwszymi przeciwniczkami akademiczek był UKS Nowa Sól. W piątkowy wieczór dziewczęta z województwa lubuskiego odebrały od podopiecznych Roberta Sawickiego lekcję siatkówki, a gospodynie były bardzo surowymi nauczycielkami. W każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła rumianki przewyższały koleżanki z drugiej strony siatki o co najmniej dwa poziomy.

Kolejne spotkanie Akademii Piłki Siatkowej Rumia było także pojedynkiem rozgrywającym się poza siatkarskim parkietem - UKS Pomorzanie Szczecin wspierany był przez liczną i głośną grupę kibiców. Ponieważ rumscy kibice również nie zawiedli hala MOSiR zadrżała w posadach od huku bębnów i krzyków kilkudziesięciu gardeł. Do atmosfery dostosowały się zawodniczki obu zespołów. Na parkiecie toczyła się zażarta walka o każdą piłkę, a ambitnie walczące szczecinianki w niczym nie ustępowały gospodyniom, a nawet przez większą część pierwszego seta prowadziły. Jednak od stanu 22-20 dla Pomorzanek akademiczki perfekcyjnie rozegrały końcówkę i wygrały pierwszą partię. Drugą odsłonę rozpoczęły równie dobrze, ale po doprowadzeniu do prowadzenia 10:3 odrobinę spuściły z tonu i pozwoliły przeciwniczkom na wyrównanie. Jednak ostra reprymenda trenera Sawickiego spowodowała powrót  gry rumianek na właściwe tory i w drugim secie nie było emocjonującej końcówki – druga wygrana APS w zawodach stała się faktem.

W sobotni wieczór Akademia Piłki Siatkowej Rumia rozegrała jeszcze mecz z Orłem Malbork. Miał on podobny przebieg jak spotkanie z Aresem Nowa Sól. Malborczanki nie potrafiły  nawiązać wyrównanej walki i akademiczki odniosły bardzo łatwe zwycięstwo.

Przed ostatnimi meczami w niedzielny poranek jasne było, że Akademia Piłki Siatkowej Rumia zwycięży w turnieju, a pozostałe w grze trzy zespoły mają szansę  na zajęcie drugiej lokaty także premiowanej awansem do półfinałów. Siatkarki Sparty Braniewo wyszły na spotkanie przeciwko gospodyniom bardzo zmotywowane i za wszelką cenę chciały wywalczyć upragnione zwycięstwo. Natomiast rumianki nie potrafiły pokazać determinacji z poprzednich meczów i oddały przeciwniczkom inicjatywę. Jednak kolejny raz przerwa wzięta przez Roberta Sawickiego zdziałała cuda i od stanu 21:17 dla Sparty APS zaczęła grać jak na aktualnego Mistrza Polski Młodziczek przystało – wygrała końcówkę seta 8:1, a w drugiej odsłonie nie pozostawiła przeciwniczkom złudzeń pozbawiając je marzeń o awansie na kolejny szczebel rozgrywek centralnych.

Poza Rumią z awansu cieszył się jeszcze Szczecin, który pokonał Malbork. Puchary najlepszym zespołom wręczali rumscy Radni – Ariel Sinicki, Teresa Jałocha, Beata Ławrukajtis i Piotr Bartelke. Organizatorzy wyróżnili także najlepsze zawodniczki z poszczególnych zespołów – w zespole Akademii Piłki Siatkowej Rumia statuetkę odebrała rozgrywająca i kapitanka Kamila Bryła. Natomiast nagrodę Najlepszej Zawodniczki Turnieju odebrała Paulina Damaske z APS.

Skład APS: Bryła, Damaske, Konefke, Duda, Korth, Soczyńska, Trościanko (libero); Reszka, Paczuła.

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Młodziczek Rumia 2016

8.04.2016

MUKS JOKER Świecie – UKS Trefl Orzeł Malbork 0:2

UKS Pomorzanie Szczecin – UKS Nowa Sól 2:0

SPS Sparta Braniewo –UKS Trefl Orzeł Malbork 2:1

Akademia Piłki Siatkowej Rumia – UKS Ares Nowa Sól 2:0

9.04.2016

Akademia Piłki Siatkowej Rumia – UKS Pomorzanie Szczecin 2:0

SPS Sparta Braniewo – MUKS Joker Świecie 2:1

MUKS Joker Świecie – UKS Ares Nowa Sól  2:1

Akademia Piłki Siatkowej Rumia – UKS Trefl Orzeł Malbork 2:0

SPS Sparta Braniewo – UKS Pomorzanin Szczecin 0:2

10.04.2016

Akademia Piłki Siatkowej Rumia – SPS Sparta Braniewo 2:0

UKS Pomorzanie Szczecin – UKS Trefl Orzeł Malbork 2:1

Klasyfikacja

Akademia Piłki Siatkowej Rumia

UKS Pomorzanin Szczecin

SPS Sparta Braniewo

UKS Trefl Orzeł Malbork

MUKS Joker Świecie

UKS Ares Nowa Sól

Nadchodzące mecze
Wcześniejsze mecze

Klub STU