Akademia Piłki Siatkowej

Akademia Piłki Siatkowej Rumia potwierdza przynależność do krajowej czołówki.

W roli faworyta udawał się rumski zespół na Półfinał Mistrzostw Polski Młodziczek do Aleksandrowa  Łódzkiego. Osiągnięcie awansu było trudniejsze niż się wydawało, ale akademiczki stanęły na wysokości zadania i znalazły się w najlepszej ósemce w Polsce.

Pierwszym przeciwnikiem rumianek był Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Zespół z województwa łódzkiego podszedł do spotkania bardzo zmotywowany i skoncentrowany. Od pierwszych piłek meczu siatkarki Dargfilu starały się zdominować akademiczki. Skutecznym narzędziem do wypracowania przewagi przez tomaszowianki była szczególnie zagrywka – zawodniczki Akademii Piłki Siatkowej Rumia miały problemy z przyjęciem mocnych oraz dobrze plasowanych serwisów. Brak dokładnego odbioru nie pozwalał rumiankom zagrać na swoim normalnym poziomie w ataku. Przewaga Dargfilu przełożyła się na wynik – pierwszą odsłonę wygrał zespół z Tomaszowa Mazowieckiego. Podczas drugiego seta kibice APS, którzy jak zwykle głośno i bezustannie dopingowali swoje ulubienice, mogli zobaczyć je grające na swoim zwykłym poziomie. Wyraźnie podrażnione siatkarki z Rumi zagrały z ogromną determinacją i kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie doprowadziły do tie-breaka. Decydująca partia rozpoczęła się od prowadzenia Dargfilu 5:0. Przerwa wzięta przez trenera Roberta Sawickiego natchnęła rumianki do heroicznej pogoni, ale mimo doprowadzenia do stanu 13:13 akademiczki musiały przełknąć gorycz porażki.

Akademia Piłki Siatkowej Rumia – Dargfil Tomaszów Mazowiecki 1:2 (22:25; 25:17; 13:15)

Zimny prysznic w pierwszym meczu turnieju podziałał na rumskie siatkarki mobilizująco. Kolejne spotkanie rozpoczęły bardzo skoncentrowane, a ich przeciwniczki z Białej Podlaski przez całego seta nie mogły znaleźć recepty na koncertową grę akademiczek. Niestety dziewczętom z Akademii Piłki Siatkowej Rumia nie udało się utrzymać  koncentracji po wygraniu pierwszej partii. W drugiej odsłonie przeciwniczki doszły do głosu i gra się wyrównała. Po emocjonującej końcówce  to siatkarki z Podlasia tryumfowały i o tym kto wygra mecz, a tym samym zachowa szanse na awans do finału, zadecydować musiał trzeci set. W nim rumianki powróciły do wyśmienitej dyspozycji z początku spotkania i nie pozostawiły przeciwniczkom złudzeń, pewnie zwyciężając.

Akademia Piłki Siatkowej Rumia – Szóstka Biała Podlaska 2:1 (25:9; 25:25; 15:6)

Przed niedzielnymi spotkaniami wiadomo było, że awans zapewnił sobie już Dargfil (w sobotnie popołudnie zwyciężył gospodynie), a o zajęciu drugiej lokaty premiowanej awansem do Finału Mistrzostw Polski Młodziczek zadecydować miał pojedynek APS Rumia – Czwórka Aleksandrów Łódzki. Powiedzieć, że niedzielne przedpołudnie emocje w aleksandrowskiej hali sięgnęły zenitu to nic nie powiedzieć. Kilkunastoosobowa grupa kibiców z Rumi stanęła w obliczu kilkudziesięciu widzów wspierających gospodynie. Pojedynek na gardła i bębny był pasjonujący, a pożywką do zaangażowania widowni były wydarzenia na parkiecie. Siatkarki obu zespołów walczyły o każdą piłkę, a wynik oscylował wokół remisu. Obie partie miały podobny przebieg – żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie bezpiecznej przewagi i o zwycięstwie Akademii Piłki Siatkowej Rumia zadecydowały dobrze rozegrane końcówki setów. Po ostatnim gwizdku sędziego rumianki utonęły w ramionach kibiców, a na twarzach łzy szczęścia mieszały się z uczuciem ulgi po zakończonym sukcesem pełnym napięcia weekendzie.

Podczas uroczystej dekoracji poza pucharami dla zespołów wręczono także wyróżnienia indywidualne. Najlepszą rozgrywającą Półfinału MPM wybrana została Kamila Bryła z Akademii Piłki Siatkowej Rumia, a najlepszą siatkarką w rumskiej ekipie była Paulina Damaske.

Już za miesiąc w Tucholi (20-22.05) odbędzie się Finał Mistrzostw Polski Młodziczek. Akademia Piłki Siatkowej Rumia po raz drugi z rzędu wprowadziła zespół do wieńczącego sezon halowy w Polsce turnieju. Z ubiegłorocznych zawodów rumianki przywiozły złote medale, a w tym roku ich aspiracje sięgają także miejsc na podium.

Półfinał Mistrzostw Polski Młodziczek Aleksandrów Łódzki 22 – 24.04.2016 r.