Akademia Piłki Siatkowej

Rumianki w Finale Mistrzostw Polski w Mini-siatkówce!

14 maja 2016 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdańsku odbył się Finał Wojewódzki rozgrywek "Kinder + Sport" w kategorii "3" dziewcząt . Rumię w tych zawodach reprezentowała drużyna Szkoły Podstawowej nr 9 składająca się z dziewcząt na co dzień trenujących w Akademii Piłki Siatkowej Rumia.
Zespół w składzie: Julia Stanuch, Nicole Niewolska, Daria Myśliwiec oraz Natalia Duda aby znaleźć się wśród szesnastu najlepszych zespołów województwa pomorskiego musiał rozegrać dwóch turnieje eliminacyjne. Zawody w Gdańsku miały wyłonić trzy ekipy, które awansują do Finału Mistrzostw Polski Kinder+Sport w Mini-siatkówce.
W pierwszej fazie rumianki trafiły do grupy z : Energą Gedanią Gdańsk II, Moreną Miastko III oraz Stężycą 2011 Wieżyca II. Pewna wygrana w trzech meczach dała awans do ćwierćfinału, w którym o wejście najlepszej czwórki województwa siatkarki z Rumi walczyły z czwartym zespołem Morena Miastko. Spotkanie było bardzo emocjonujące, ale lepsza gra w końcówkach setów przyniosła pomyślny efekt w postaci awansu SP 9 Rumia do półfinału. O wejście do ścisłego finału, a co ważniejsze zagwarantowanie awansu rumianki zmierzyły się z KaEmKą Starogard Gdański I. To spotkanie nie poszło po naszej myśli podopiecznych Anny Brodackiej – starogardzianki wygrały bardzo pewnie i rumskie zawodniczki musiały zagrać w meczu o „być albo nie być” ze Stężyca 2011 Wieżyca I. Mimo słabego początku i zwycięstwa przeciwniczek w pierwszym secie zespół SP 9 Rumia nie składał broni. W drugiej partii dziewczęta zagrały bardzo odważnie zagrywką i wyśmienicie broniły. Dobra gra zaowocowała wygraniem seta. W decydującym secie obydwa zespoły bardzo zmotywowane walczyły o każdą piłkę. Tie-break zakończył się wynikiem 11-9 dla drużyny z Rumi, a ostatni gwizdek obwieścił jej awans do Finału Mistrzostw Polski "Kinder + Sport" odbywającego się w lipcu w Częstochowie.