Akademia Piłki Siatkowej

Młodzież Akademii silna od początku sezonu.

Bardzo pracowity weekend mają za sobą siatkarki Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Drużyny z Rumi wzięły udział w kilkunastu meczach. Nie udało się wygrać wszystkich, ale nawet w tych zakończonych niepowodzeniem postawa rumianek była bez zarzutu.

 

Jako pierwsze do boju ruszyły podopieczne Anny Brodackiej. Młodziczki Akademii Piłki Siatkowej Rumia w sobotę w rozgrywkach kadetek podejmowały zespół Zatoki Puck. Po przegranej przed tygodniem w Redzie do kolejnego spotkania akademiczki podeszły z dużo lepszym nastawieniem . Nie było widać po nich tremy, a dzięki ambitnej postawie gospodyniom udawało się nawiązywać wyrównaną walkę ze starszymi przeciwniczkami. Nie udało się wygrać nawet seta, ale widać ogromny postęp w grze najmłodszych akademiczek.

 

Liga wojewódzka kadetek Rumia 8.10.2016

 

Akademia Piłki Siatkowej Rumia II – UKS Zatoka 95 POSM Puck 0:3

 

APS: Ekstowicz, Stachewicz, Głąb, Witkowska, Stanuch, Wesołowska, Tomoń, Natzke, Niewolska, Barbarewicz.

 

Mecz ligowy był jednocześnie początkiem cyklicznej, unikatowej w skali kraju imprezy. Od wielu lat Rumia świętuje swoje urodziny na siatkarskim parkiecie. „62 sety na 62 lecie Rumi” to okazja do spotkania na boisku władz miasta, nauczycieli, uczniów i wielu innych amatorów tego sportu, którzy przez cały dzień we wspaniałej atmosferze spędzali czas w hali rumskiego MOSiR. Oczywiście Akademia Piłki Siatkowej Rumia zaznaczyła swoją obecność w tej zabawy bardzo mocno – poza wspomnianym wyżej meczem ligi kadetek rumski klub reprezentowało sześć drużyn, które rozegrały w sumie 12 setów.

 

Po łatwej wygranej u siebie na otwarcie sezonu 3:0 z zespołem TPS Czarni Słupsk pierwszy zespół kadetek udał się w niedzielę na wyjazdowe spotkanie do Gdańska. Mecze z Gedanią zawsze wyzwalają wiele emocji, a trenerowi Robertowi Sawickiemu mogą dać odpowiedź na pytanie o aktualną dyspozycję podopiecznych. Akademiczki zdały ten sprawdzian doskonale, jednak wynik nie do końca oddaje przebieg spotkania.
Mecz szczególnie w dwóch pierwszych odsłonach miał dramatyczny przebieg i to przyjezdne musiały gonić wynik, ale końcówki partii należały do rumianek. W trzecim secie bardzo uaktywnili się miejscowi kibice, na hali pojawił się bardzo głośny bęben. Paradoksalnie lepiej wpłynęło na siatkarki Akademii. Wyraźnie pobudzone zaczęły grać pewniej i odniosły w ostatniej partii wysokie zwycięstwo.

 

Liga wojewódzka kadetek Gdańsk 9.10.2016

Energa Gedania Gdańsk I – Akademia Piłki Siatkowej Rumia I 0:3

APS: Mazurek, Reiter, Konefke, Przyradzka , Korth, Stolińska, Trościanko (libero); Żak (libero), Stasiak, Reszka, Soczyńska, Bryła.

Młodziczki Akademii Piłki Siatkowej Rumia były gospodyniami jednego z trzech turniejów kwalifikacyjnych Mistrzostw Pomorza. Turniej ten decydował o rozstawieniu do odpowiednich lig rozgrywek. Zespół bardzo szybko przebrnął przez fazę eliminacyjną pokonując Olimpijczyka Gdańsk i Energę Gedanię II. Zajęcie pierwszego miejsca w grupie pozwoliło znaleźć się w najlepszej trójce i rywalizować o I m. Po łatwej wygranej 2:0 z Alpatem Gdynia akademiczki zmierzyły się z zespołem Gedanii Gdańsk I. Po zaciętym i emocjonującym pojedynku to przyjezdne cieszyły się ze zwycięstwa w turnieju. Drugie miejsce to bardzo dobry wynik i prognostyk daje nadzieję na kolejny udany sezon Akademii w tej kategorii wiekowej.

 

Turniej Kwalifikacyjny ligi wojewódzkiej młodziczek Rumia 9.10.2016 r.

 

1. Energa Gedania I Gdańsk

2. Akademia Piłki Siatkowej Rumia

3. KATS ALPAT Gdynia

4. Gedania II Gdańsk

5. UKS Zatoka 95 Puck

6. Akademia Siatkówki Trefl Gdańsk

7. Gdyńska Akademia Siatkówki

8. TKS Reda Ciechocino II

9. Olimpijczyk  Gdańsk

 

APS: Ekstowicz, Korth, Soczynska, Reszka, Głąb, Witkowska, Stanuch, Niewolska, Wesołowska, Wajda, Tomon, Mielko, Duda, Syldatk.

 

Jeden z najdłuższych wyjazdów ma za sobą pierwszy zespół Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Niestety z podróż do Białegostoku nie udało się przywieść punktów. Kolejny raz podopieczne Tomasz Kordowskiego nie były w stanie ustabilizować gry i okresy wyśmienitej dyspozycji przeplatały seriami łatwo traconych punktów. Gospodynie skwapliwie z tego korzystały i mimo wyrównanej końcówki ostatniego seta zwycięstwo białostoczanek było pewne.

 

II liga kobiet Białystok 9.10.2016

 

BAS Białystok – Akademia Piłki Siatkowej Rumia 3:1

 

APS: Stępień, Przyradzka, Laskowska, Ceynowa, Paszke, Berlińska, Łyczakowska (libero); Soboczyńska, Budzisz, Bartosik.

Nadchodzące mecze
Wcześniejsze mecze

Klub STU