Akademia Piłki Siatkowej

Młodzież Akademii silna od początku sezonu.

Bardzo pracowity weekend mają za sobą siatkarki Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Drużyny z Rumi wzięły udział w kilkunastu meczach. Nie udało się wygrać wszystkich, ale nawet w tych zakończonych niepowodzeniem postawa rumianek była bez zarzutu.

Jako pierwsze do boju ruszyły podopieczne Anny Brodackiej. Młodziczki Akademii Piłki Siatkowej Rumia w sobotę w rozgrywkach kadetek podejmowały zespół Zatoki Puck. Po przegranej przed tygodniem w Redzie do kolejnego spotkania akademiczki podeszły z dużo lepszym nastawieniem . Nie było widać po nich tremy, a dzięki ambitnej postawie gospodyniom udawało się nawiązywać wyrównaną walkę ze starszymi przeciwniczkami. Nie udało się wygrać nawet seta, ale widać ogromny postęp w grze najmłodszych akademiczek.

Liga wojewódzka kadetek Rumia 8.10.2016

Akademia Piłki Siatkowej Rumia II – UKS Zatoka 95 POSM Puck 0:3

APS: Ekstowicz, Stachewicz, Głąb, Witkowska, Stanuch, Wesołowska, Tomoń, Natzke, Niewolska, Barbarewicz.

Mecz ligowy był jednocześnie początkiem cyklicznej, unikatowej w skali kraju imprezy. Od wielu lat Rumia świętuje swoje urodziny na siatkarskim parkiecie. „62 sety na 62 lecie Rumi” to okazja do spotkania na boisku władz miasta, nauczycieli, uczniów i wielu innych amatorów tego sportu, którzy przez cały dzień we wspaniałej atmosferze spędzali czas w hali rumskiego MOSiR. Oczywiście Akademia Piłki Siatkowej Rumia zaznaczyła swoją obecność w tej zabawy bardzo mocno – poza wspomnianym wyżej meczem ligi kadetek rumski klub reprezentowało sześć drużyn, które rozegrały w sumie 12 setów.

Po łatwej wygranej u siebie na otwarcie sezonu 3:0 z zespołem TPS Czarni Słupsk pierwszy zespół kadetek udał się w niedzielę na wyjazdowe spotkanie do Gdańska. Mecze z Gedanią zawsze wyzwalają wiele emocji, a trenerowi Robertowi Sawickiemu mogą dać odpowiedź na pytanie o aktualną dyspozycję podopiecznych. Akademiczki zdały ten sprawdzian doskonale, jednak wynik nie do końca oddaje przebieg spotkania.
Mecz szczególnie w dwóch pierwszych odsłonach miał dramatyczny przebieg i to przyjezdne musiały gonić wynik, ale końcówki partii należały do rumianek. W trzecim secie bardzo uaktywnili się miejscowi kibice, na hali pojawił się bardzo głośny bęben. Paradoksalnie lepiej wpłynęło na siatkarki Akademii. Wyraźnie pobudzone zaczęły grać pewniej i odniosły w ostatniej partii wysokie zwycięstwo.

Liga wojewódzka kadetek Gdańsk 9.10.2016

Energa Gedania Gdańsk I – Akademia Piłki Siatkowej Rumia I 0:3

APS: Mazurek, Reiter, Konefke, Przyradzka , Korth, Stolińska, Trościanko (libero); Żak (libero), Stasiak, Reszka, Soczyńska, Bryła.

Młodziczki Akademii Piłki Siatkowej Rumia były gospodyniami jednego z trzech turniejów kwalifikacyjnych Mistrzostw Pomorza. Turniej ten decydował o rozstawieniu do odpowiednich lig rozgrywek. Zespół bardzo szybko przebrnął przez fazę eliminacyjną pokonując Olimpijczyka Gdańsk i Energę Gedanię II. Zajęcie pierwszego miejsca w grupie pozwoliło znaleźć się w najlepszej trójce i rywalizować o I m. Po łatwej wygranej 2:0 z Alpatem Gdynia akademiczki zmierzyły się z zespołem Gedanii Gdańsk I. Po zaciętym i emocjonującym pojedynku to przyjezdne cieszyły się ze zwycięstwa w turnieju. Drugie miejsce to bardzo dobry wynik i prognostyk daje nadzieję na kolejny udany sezon Akademii w tej kategorii wiekowej.

Turniej Kwalifikacyjny ligi wojewódzkiej młodziczek Rumia 9.10.2016 r.