Akademia Piłki Siatkowej

Wyśmienity początek roku Akademii Piłki Siatkowej Rumia

Pracowicie spędziły pierwsze dwa weekendy  2017 roku rumskie siatkarki. Kadetki Akademii Piłki Siatkowej Rumia rozstrzygnęły na swoją korzyść baraże w lidze juniorek, a pierwszy zespół w dobrym stylu pokonał gości z Siedlec w meczu II ligi kobiet.

 

W dniach 17-19 lutego odbędzie się w Rumi Finał Mistrzostw Pomorza Kadetek. Prawo organizacji tego turnieju rumianki wywalczyły zajmując pierwsze miejsce w I lidze wojewódzkiej. Akademia Piłki Siatkowej zdecydowała się zgłosić drużynę kadetek także  do wyższej kategorii wiekowej czyli juniorek. Podopiecznym Roberta Sawickiego w potyczkach ze starszymi koleżankami poszło nad wyraz dobrze. Zajęcie drugiego miejsca w grupie dało prawo do walki o awans w barażach. W pierwszym meczu przeciwnikiem akademiczek był MTS Kwidzyn. Rozegrany w hali I LO mecz był zacięty, ale dzięki lepszemu rozgrywaniu końcówek setów gospodynie zwyciężyły 3:0. Kolejną przeszkodą na drodze rumskich siatkarek był zespół GKS Wieżyca 2011 Stężyca. Przeciwniczki znad kaszubskich jezior stawiły bardzo poważny opór dziewczętom z Rumi. O zwycięstwie w meczu rozgrywanym w Stężycy zadecydował tie-break, a próbę nerwów wygrały zawodniczki Akademii Piłki Siatkowej Rumia pieczętując awans do Finału Mistrzostw Pomorza Juniorek. Ponieważ awans do tych zawodów wywalczyła wcześniej pierwsza drużyna juniorek z Rumi, mamy do czynienia z bardzo rzadko spotykaną sytuacją – w finale wojewódzkich rozgrywek znalazły się dwa zespoły z jednego klubu – Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Turniej finałowy rozegrany zostanie w Gdańsku w dniach 3-5 lutego br.

Po ponad miesięcznej przerwie mecz II ligi rozegrał pierwszy zespół Akademii Piłki Siatkowej Rumia. W sobotnie popołudnie w hali MOSiR stawiła się drużyna Ósemki Siedlce, czyli bezpośredni konkurent w walce o utrzymanie na szczeblu centralny siatkarskich rozgrywek w Polsce. Rumianki podeszły do meczu z pozytywnym nastawieniem i bardzo zmobilizowane. Mimo chwili słabości w drugiej odsłonie gospodynie dość pewnie ograły siedlczanki 3:1 i obroniły siódmą pozycję w II lidze kobiet.

Nadchodzące mecze
Wcześniejsze mecze

Klub STU