Akademia Piłki Siatkowej

Akademia Piłki Siatkowej Rumia wśród najlepszych w Polsce

Ogromnym sukcesem zakończył się udział Akademii Piłki Siatkowej Rumia w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorek w Kaliszu. W ubiegły weekend rumianki walczyły w gronie sześciu zespołów z całej Polski o awans do kolejnej rundy w najwyższej z kategorii młodzieżowych. Po emocjonujących bojach udało się drużynie z Rumi zająć drugie miejsce i zakwalifikować się do najlepszej szesnastki juniorek w Polsce.

 

W piątkowe (24 lutego br.) przedpołudnie Akademiczki stanęły naprzeciwko drużynie Aresu Nowa Sól. Spotkanie to przebiegło pod wyraźne dyktando zespołu z Rumi. Siatkarki z województwa lubuskiego ustępowały rumiankom w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i nie znalazły argumentów, by przeciwstawić się skoncentrowanym przeciwniczkom.

Akademia Piłki Siatkowej Rumia -UKS Ares Nowa Sól 3:0 (25:18; 25:13; 25:22)

MVP Weronika Konefke

 

To, że zwycięstwo z Aresem było szybkie i gładkie było bardzo ważne, bo już dwie godziny później Akademia rozpoczynała mecz z gospodyniami. Potyczka z Amberem Kalisz rozpoczęła się dla rumianek źle. Od początku pierwszego seta kaliszanki dominowały na boisku, a Akademiczki nie mogły odnaleźć dyspozycji z pierwszego meczu. W drugiej odsłonie udało się dziewczętom z Rumi zagrać na swoim poziomie i doprowadzić do wyrównania. Kolejne dwie partie to zażarta walka o każdy punkt, a boiskowe wydarzenia rozgrzewały kibiców. Warto wspomnieć o grupie fanów z Rumi, która bardzo głośno wspierała drużynę. Po rozegraniu czterech setów na tablicy wyników widniał remis i do wyłonienia zwycięzcy konieczne było rozegranie tie-breaka. Decydującą odsłonę lepiej rozpoczęła Akademia Piłki Siatkowej Rumia. Dzięki przewadze uzyskanej na początku partii, mimo ambitnej walki gospodyń, rumianki odniosły upragnione zwycięstwo.

Akademia Piłki Siatkowej Rumia – VII LO SMS Amber Kalisz 3:2 (13:25; 25:16; 25:23; 23:25; 15:13)

MVP Sandra Korusiewicz

 

Po wyczerpującym piątku, już w sobotę w południe Akademiczki musiały przystąpić do kolejnego turniejowego spotkania. Układ tabeli przed tym meczem wskazywał, że rumianki wygrywając mogą zapewnić sobie awans, a przegrana dla przeciwniczek z Wałcza oznaczała koniec marzeń o dalszej grze w juniorskich rozgrywkach w tym sezonie. Stawka wyraźnie sparaliżowała obie ekipy, bo mecz nie stał na poziomie, który mogliśmy obserwować dnia poprzedniego. Przez większą część spotkania niewielką przewagę posiadały wałczanki, ale siatkarki z Rumi wykazały się ogromnym hartem ducha. Najpierw w czwartej partii udało się im odwrócić losy meczu – mimo że przegrywały już 19:15. Następnie w decydującej odsłonie pozwoliły przeciwniczkom doprowadzić ze stanu 9:11 do 13:11 dla Kalisza, aby następnie popisać się stalowymi nerwami i zdobyć cztery punkty z rzędu. Awans do półfinału stał się faktem.

Akademia Piłki Siatkowej Rumia – UKS Libero Wałcz 3:2 (18:25; 25:16; 26:28; 25:23; 15:13)

MVP Sandra Mazurek

 

Niedzielny mecz Akademii Piłki Siatkowej Rumia z Atomem Malbork był spotkaniem o pierwsze miejsce w turnieju. Mimo widocznego zmęczenia rumianki ponownie rzuciły na szalę wszystkie swoje umiejętności, a co najważniejsze ambicję i serce do walki. Nie udało się urwać Atomówkom seta, ale w każdej z partii Akademiczki zmuszały przeciwniczki do najwyższego wysiłku.

Akademia Piłki Siatkowej Rumia – Atom Trefl Malbork 0:3 (22:25; 22:25; 27:29)

 

Skład Akademii Piłki Siatkowej Rumia podczas Ćwierćfinału MP Juniorek Kalisz 23-26.02.2017: Agata Ceynowa, Sandra Reiter, Sandra Mazurek, Julia Paszke, Marta Przyradzka, Weronika Konefke, Zofia Przyradzka, Łucja Laskowska, Anna Korth Kamila Bryła, Sandra Korusiewicz, Agata Skindel, Olga Soboczyńska, Julia Trościanko, Małgorzata Łyczakowska.

 

Awans do najlepszej szesnastki Mistrzostw Polski Juniorek jest wydarzeniem historycznym. Jeszcze nigdy drużyna Akademii Piłki Siatkowej Rumia nie znalazła się w tym elitarnym gronie. To jednak nie koniec, bo przecież w turnieju półfinałowym rumianki nie będą bez szans i na pewno walczyć będą do ostatnich sił o awans do ścisłego finału.

Nadchodzące mecze
Wcześniejsze mecze

Klub STU