Akademia Piłki Siatkowej

Udane występy Akademii Piłki Siatkowej Rumia na szczeblu centralnym.

Po zdobyciu Wicemistrzostwa Pomorza zespół kadetek Akademii Piłki Siatkowej  Rumia udał się do Szczecina, aby wystąpić w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Roberta Sawickiego była drużyna UKS Pomorzanie Szczecin. Jak przystało na gospodynie szczecinianki zagrały bardzo dobrze i ambitnie, szczególnie w drugim secie zmuszając Akademiczki do najwyższego wysiłku. Jednak przewaga przyjezdnych nie podlegała dyskusji i spotkania zakończył się ich pewnym zwycięstwem.  Mecz rozegrany przez rumianki drugiego dnia z Volley Gubin miał bardzo podobny przebieg – bardzo wyraźna przewaga w pierwszej i ostatniej odsłonie oraz wyrównana walka w drugiej.  Dwie wygrane po 3:0 stworzyły Akademii Piłki Siatkowej Rumia bardzo korzystną sytuację przed decydującymi o awansie meczami w sobotę i niedzielę. Pierwszym przeciwnikiem Apeesek była kolejny zespół z województwa lubuskiego – USA Beach Volley Lubsko. W tym spotkaniu także nie było wątpliwości  - to rumskie siatkarki są lepsze, a w odróżnieniu od dwóch poprzednich spotkań udało im się utrzymać koncentrację przez cały mecz, więc wygrały bardzo gładko. Kolejne 3:0 oraz wyniki pozostałych spotkań spowodowały, że w niedzielny poranek jasne było już, że Akademia Piłki Siatkowej Rumia awansuje do Półfinału MP Kadetek  - kwestią pozostawało czy zajmie pierwsze czy drugie miejsce w szczecińskich zawodach. Zadecydować o tym miał mecz z UKS ZSMS Poznań.  Rumianki nie zagrały tak dobrze jak poprzednich spotkaniach co pozwoliło przeciwniczkom nawiązać wyrównaną walkę oraz zwyciężyć po pięciosetowym thrillerze. Dwie partie ugrane przez Akademiczki wystarczyły jednak do zajęcia pierwszego miejsca w turnieju. Losowanie wyznaczyło Akademii Piłki Siatkowej Warszawę jako miejsce rozegrania Półfinału Mistrzostw Polski Kadetek, który odbędzie się w dniach 5-8 maja 2017 roku.

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Kadetek Szczecin 9-12 marca 2017 roku

UKS Pomorzanie Szczecin           Akademia Piłki Siatkowej Rumia              0:3         (18:25, 27:29, 18:25)

UKS Volley Gubin                           Akademia Piłki Siatkowej Rumia              0:3         (10:25, 24:26, 20:25)

Akademia Piłki Siatkowej Rumia              Beach Volley Lubsko                     3:0         (25:19, 25:19, 25:13)

Akademia Piłki Siatkowej  Rumia             UKS ZSMS Poznań                         2:3         (22:25, 25:18, 25:12, 22:25, 13:15)

APS: Mazurek, Reiter, Stolińska, Przyradzka, Szlagowska, Konefke, Trościanko, Żak, Bryła, Zakrzewska, Paczuła, Soczyńska, Korth, Damaske, Stasiak, Reszka.

Po udanym występie w Kaliszu na kolejne zawody szczebla centralnego do Bydgoszczy udały się juniorki Akademii Piłki Siatkowej Rumia. W pierwszym meczu  Półfinału Mistrzostw Polski rumianki stoczyły zacięty bój z gospodyniami . Naszpikowany zawodniczkami na co dzień grającymi w Orlen Lidze oraz reprezentantkami Polski Pałac Bydgoszcz jest w tym roku faworytem do zdobycia medalu Mistrzostw Polski Juniorek. Tym większy podziw obserwatorów budził zacięty bój jaki stoczyły rumianki w tym pojedynku.  Siła ognia przeciwniczek była zbyt duża  i to one cieszyły się ze zwycięstwa po tiebreaku, jednak postawa akademiczek dawała nadzieję na wywalczenie awansu w kolejnych spotkaniach turnieju. Niestety, w meczach przeciwko Impelowi Wrocław i Truso Elbląg nie udało się rumiankom zagrać na równie dobrym poziomi i mimo ambitnej postawy i wyrównanej walki ( szczególnie z Impelem) oba spotkania padły łupem oponentek. Ostateczne Akademia Piłki Siatkowej Rumia zajęła 13 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek co jest dużym sukcesem, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że większość zespołu stanowiły dziewczęta o dwa lata młodsze niż przeciwniczki.

Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek  Bydgoszcz 17-19.03.2017

Pałac Bydgoszcz              Akademia Piłki Siatkowej Rumia              3:2         (25:15, 23:25, 29:31, 25:15, 15:6)

Akademia Piłki Siatkowej Rumia              Impel Wrocław                0:3         (22:25, 17:25, 23:25)

UKS Truso Elbląg             Akademia Piłki Siatkowej Rumia              3:1         (25:27, 25:23, 25:19, 26:24)

APS: Mazurek, Reiter, Stolińska, Przyradzka Z., Konefke, Trościanko, Bryła, Korth, Damaske, Korusiewicz, Laskowska, Paszke, Ceynowa, Łyczakowska, Przyradzka M., Skindel

Dzięki zajęciu  siódmego miejsca w tabeli grupy 3. II ligi Akademia Piłki Siatkowej Rumia otrzymała prawo organizacji Turnieju Barażowego, który zadecydować maił o tym który zespół spadnie z II ligi. Już w pierwszym spotkaniu gospodynie pokazały, że są bardzo dobrze przygotowane i zasługują na pozostanie na szczeblu centralnym rozgrywek kobiet w Polsce. Pewne zwycięstwo na Volley Płock niemalże to gwarantowało, a wygrana sobotę Ósemki Siedlce z płocczankami ostatecznie przesądziła o spodku MUKS Volley do II ligi. W niedzielnym meczu więcej determinacji  i siły znalazły w sobie siatkarki z Siedlec i to one zajęły ostatecznie 7 miejsce, a Akademii Piłki Siatkowej Rumia przydało ósme.

Turniej Barażowy II ligi Rumia 24-26 marca 2017 roku

Akademia Piłki Siatkowej  Rumia             MUSK Volley Płock         3:0         (25:17, 25:21, 25:21)

MUKS Volley Płock         UKS Ósemka Siedlce                                    0:3         (18:25, 23:25, 20:25)

UKS Ósemka Siedlce      Akademia Piłki Siatkowej  Rumia             3:1         (25:23, 23:25, 25:18, 25:21)

APS : Korusiewicz, Laskowska, Paszke, Ceynowa, Łyczakowska, Przyradzka, Skindel, Zaleszczyk, Bartosik, Saczuk, Szczypior, Soboczyńska, Praska.

Nadchodzące mecze
Wcześniejsze mecze

Klub STU