Akademia Piłki Siatkowej

Akademia Piłki Siatkowej Rumia powalczy o kolejne ligowe punkty.

Pracowity weekend przed dziewczętami reprezentującymi Rumię w siatkarskich rozgrywkach. Drużyna kadetek podejmie przeciwniczki z Wicka, młodziczki wybierają się na silnie obsadzony turniej do Białegostoku, a pierwszy zespół zmierzy się w hali MOSiR z zawodniczkami malborskiego Orła w ramach II Ligi Kobiet.

Bardzo dobrze prezentują się rumskie siatkarki w Mistrzostwach Pomorza Kadetek. Zespół prowadzony przez Annę Brodacką wygrał bardzo pewnie dwa pierwsze mecze. W sobotę o godzinie 10.00 w sali Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi Akademia Piłki Siatkowej podejmie drużynę Kleksa Wicko. W młodzieżowej siatkówce bardzo ciężko przewidywać wyniki, ale gospodynie przystąpią do tego spotkania w charakterze faworytek.

Pierwszy zespół młodziczek Akademii Piłki Siatkowej Rumia także uczestniczy w rozgrywkach o Mistrzostwo Województwa Kadetek, jednak zaplanowany na sobotę mecz został przełożony. Ekipa Robert Sawickiego została zaproszona na Ogólnopolski Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku. Bardzo silna obsada tych zawodów pozwoli rumiankom na zmierzenie się z najlepszymi zespołami w ich kategorii wiekowej z całej Polski, co stanowić będzie ważne doświadczenie, przygotowujące dziewczęta do walki o wysokie cele w tym sezonie rozgrywek.

Kibice, którzy oglądali występ pierwszego zespołu Akademii Piłki Siatkowej w ostatni weekend października już się przekonali, że gdy grają akademiczki z Rumi emocje są gwarantowane. Rumianki wygrały mecz przeciw SMS Police, choć długo nic na to nie wskazywało. W sobotę w ramach drugoligowych rozgrywek w sali MOSiR obejrzeć będzie można starcie z zespołem Orła Malbork. Jeśli wsparcie kibiców dla rumskich siatkarek będzie na takim samym poziomie jak podczas ostatniego spotkania można liczyć, że gospodynie kolejny raz pokażą nieustępliwą walkę i zażartość.

Liga wojewódzka kadetek

Akademia Piłki Siatkowej Rumia – UKS Kleks Wicko

sobota 8.11.2014 godz. 10.00.

Sala Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi ul. Stoczniowców 6

II liga kobiet

Akademia Piłki Siatkowej Rumia – UKS Orzeł Malbork

sobota 8.11.2014 godz. 18.00.

Sala MOSiR Rumia ul. Mickiewicza 49.

Nadchodzące mecze
Wcześniejsze mecze

Klub STU