Akademia Piłki Siatkowej

Rusza kolejny sezon

Akademia Piłki Siatkowej Rumia przygotowuje się do kolejnego sezonu rozgrywkowego. Podobnie jak w poprzednich latach Rumia będzie reprezentowana w wszystkich kategoriach wiekowych siatkarskich zmagań. Począwszy o najmłodszych dziewcząt, które stawiają pierwsze kroki w meczach młodziczek, poprzez kadetki i juniorki, aż po najstarsze dziewczęta, które rywalizują w II lidze z seniorskim zespołami z całej Polski.

Rumskie siatkarki pracują ciężko nad formą w "domu" czyli w halach I Liceum Ogólnokształcącego i MOSiR. Litry wylanego potu i niezliczone ilości siniaków i zadrapań mają przynieść efekty w postaci zwycięstw w meczach i medali. W ubiegły weekend kibice mieli okazję zobaczyć rumskie siatkarki w akcji. W sparringowym turnieju Apeeski podejmowały zespoły z Pucka, Słupska, Elbląga i Malborka. Drużyna kadetek Akademii nie pozostawiła złudzeń przeciwniczkom - odniosła same zwycięstwa, tracąc jednego seta. Natomiast pierwszy zespół grał ze zmiennym szczęściem - jedno spotkanie przegrał, w jednym padł rzadko spotykany w siatkówce remis (trenerzy umówili się na czterosetowe mecze), a w ostatnim meczu rumianki zwyciężyły.

Początek sezonu zbliża się dużymi krokami - pierwsza kolejka II ligi odbędzie się 7 października - Akademia zagra w Poznaniu z Politechniką. Natomiast inauguracja sezonu w Rumi odbędzie się 15 października, gdy do hali MOSiR zawita Spójnia Stargard.

 

 

Nadchodzące mecze
Wcześniejsze mecze

Klub STU