Akademia Piłki Siatkowej

Kolejny udany sezon Akademii Piłki Siatkowej Rumia

Kończy się siódmy sezon działalności sportowej Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Zakończone rozgrywki przyniosły rumiankom dużo sukcesów, a Rumia stała się na dobre silnym ośrodkiem szkolenia młodych siatkarek. Jednocześnie dobre wyniki przyczyniły się do tego, że renoma Akademii wykracza już poza nasze województwo.

 

Na szczeblu pomorskim drużyny prowadzone przez rumski klub znalazły się w czołówkach rozgrywek w swoich kategoriach wiekowych. Najmłodsze – czternastoletnie siatkarki doszły do Finału Mistrzostw Pomorza Młodziczek i zajęły ostatecznie szóste miejsce w województwie. Trzeba podkreślić, że Akademia w tej rywalizacji wystawiła zespół składający się z siatkarek o rok lub dwa lata młodszych niż konkurentki. Wysokie miejsce w klasyfikacji  i doświadczenie zdobyte w kończącym się sezonie na pewno zaowocuje kolejnym sukcesami w kolejnych latach.

 

Najstarsza grupa wiekowa łączyła grę rozgrywkach juniorek z reprezentowaniem Rumi w II lidze kobiet. Możliwość ogrywania się z bardziej doświadczonymi przeciwniczkami jest bardzo przydatnym narzędziem w procesie szkolenia siatkarskiej młodzieży. W kończącym się sezonie wyniki w rozgrywkach seniorskich były nadspodziewanie dobre – mecze przyciągały liczną publiczność, a młode siatkarki Akademii dały się poznać z bardzo dobrej strony tworząc emocjonujące widowiska. Ostatecznie Rumia zajęła szóste miejsce w II lidze kobiet. Natomiast w rozgrywkach juniorek akademiczki zdobyły wicemistrzostwo ulegając nieznacznie Gedanii Gdańsk. W rozegranym w Dąbrowie Górniczej Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorek Akademia Piłki Siatkowej Rumia musiała uznać wyższość bardziej renomowanych ekip z Dąbrowy i Krakowa i na tym etapie zakończyła udział.

 

Zgodnie z oczekiwaniami najwięcej radości kibicom przyniósł zespół Kadetek Akademii. Po wywalczeniu Mistrzostwa Pomorza siatkarki z Rumi bardzo pewnie przeszły przez dwa etapy rozgrywek centralnych meldując siew najlepszej ósemce Mistrzostw Polski Kadetek. Finał tych rozgrywek odbył się w hali rumskiego MOSiR. Gra przed własną publicznością miała dopomóc gospodyniom w osiągnięciu jak najlepszego wyniku. Ostatecznie Akademia Piłki Siatkowej Rumia zajęła siódme miejsce – bardzo pechowo przegrywając po 3:2 mecze grupowe. Pomimo rozczarowania na twarzach młodych siatkarek w klubie wynik przyjęty z zadowoleniem – czwarty rok z rzędu zespół z Rumi jest wśród najlepszych zespołów w Polsce i  jest to potwierdzenie, że szkolenie młodzieży w Akademii Piłki Siatkowej Rumia jest na najwyższym poziomie.

 

Akademia Piłki Siatkowej Rumia w przyszłym sezonie planuje utrzymać dotychczasową formułę prowadzenia działalności. Opierając prowadzone zespoły na wychowankach, jednocześnie być ośrodkiem do którego trafiają najbardziej uzdolnione dziewczęta z mniejszy klubów.

 

Nadchodzące mecze
Wcześniejsze mecze

Klub STU